уторак, 23. јун 2015.

Відбувся 12 Фестиваль української культури «Калина» - Сремська Митровиця 2015.

Підготовка і реалізація
     23 червня у Сремській Митровиці. Коли перший, раз цього року говорилося про Фестиваль української культури «Калина» на засіданні Виконавчої ради Національної ради української національної меншини то голова Національної ради Йозо Сапун сказав, що цього року буде на потребе фестивалю виділено набагато менше коштів ніж у попередніх роках. Всі згодилися, що фестиваль має відбутися і що має вміщати у своїй програмі всі дотеперішні маніфестації. Одне з перших пропозіцій було, щоб фестиваль відбувся в одному дні, де були б набагато менші витрати на поборожування. Друга значна пропозіція була, щоб на концерті української пісні не грав оркестр а співаки співали б у супроводі приготовоної матриці. Оркестр коштує багато грошей і всі співаки мали б приходити на дві проби до Сремської Митровиці. Висновок був, що вироблювання матріцей коштує набагато меньше а друга позитивна справа в тім, що кожний співак отримав свою матрицю три тижні перед фестивалем і мав багато більшу можливість вправлятися вдома або у своїх товариствах. Третий великий пукт у зменшенні коштування фестивалю було рішення, що не буде робитися по завершенні фестивалю спільна вечера і забава для учасників.
     Всі ці пропозіції а потім і рішення перейшли через Національну Раду і Раду Фестивалю а це пишу, щоб всі люди знали, що технічний організатор фестивалю у Сремській Митровиці Товариство плекання української культури «Коломийка» нічого не робив без рішення Національної Ради Навпаки, можу сказати, що технічний організатор дуже добре пристосувався і що загальне враження з фестивалю було позитевне.
     У підготовці до фестивалю у Сремській Митровиці було дуже багато праці, з якою розпочалося кілька місяців перед фестивалем, розписування запрошень для учасників – співаків і товариств, вироблювання матриць, писання конферанси, забеспичення ведучих концертів, придумання як прикрасити сцену, організувати етно-виставку і презентацію української кухні.     Одна з важлевих пунктів було заказування прес конференції у мерії міста, у організації якої поміг начальник Відділу культури, спорту і малодіжі Ілія Недич. Можемо сказати, що це сприяло кращому медійському супроводі міських і крайових медій.
     На передодні фестивалю було найбільше праці, прикрашували сцену у Високій школі «Сірміум», де мав відбутися фестиваль.
     Того самого дня дочекали і помогли різміститися гостям з України у Будинку учнів середніх шкіл у Сремській Митровиці.
     На самий день фестивалю ліпили і варили вариники.


     Друга група провела членів ансамблів з Івано-Франківська по місті Сремська Митровиця.
     Перед самим початком фестивалю було організовано дочікування гостей-учасників на фестивалі.


    Відкреття фестивалю і першої маніфестації відбулося о 16.00 годині у фоає Високої школи «Сірміум». Про виставку дбав Ігор Щюрк а на відкретті ведучим був Стефан Семянів а виставку і фестиваль відкрив голова Національної ради Йозо Сапун. У тій нагоді заграв оркестр «Бревіс».
      Концерт української народньої пісні почався о 17.00 годині.


      Ведучими були Олександра Буха і Стефан Семянів.
      На концерті прозвучало десять пісень у виконінні:


 Александри Попович і Маї Дрінчич з Нового Саду,


 Петра Закамарка з Інджії,


 Татяни Руськовскі з Кули,

 Соні Мілошевич і Весни Лещук з Сремської Митровиці,


 Ірини Семенюк з Славонського Броду,


 Галини Лукич з Нового Саду,


 Івана Салонського з Нового Саду, 


Анні Лещук з Сремської Митровиці,


 Петра Ляховича з Сремської Митровиці,


 Зори Стан і Аґафії Мельник з Інджії.

     

Координатор за концерт був Петро Ляхович,


 який привітав значних гостей.
     Перед концертом до присутніх звернулися гості: представник Канцеларії людських та прав меншин у Владі Республіки Сербії Владо Радулович, представник РТВ Велімір Петрушич, Тимчасова повірена у справах України у Посольстві України у Сербії Евгенія Філіпенко та керівник делегації з Івано-Франківська Ігор Дамянець.     Після концерту перейшлося до презентації української кухні. У фоає будинку ділили вареники. Вареників було тілько багато що навіть залишилося, хоч всі хвалили їх смак і спробували всі учасники фестивалю і глядачі.
    О сьомій годині почався Святочний концерт. Ведучими були студинти Філологічного факультету, катедри української мови, Крістіна Дюровіч і Петро Мініч.


    На самому початку Мішана вокальна група Товариства плекання української культури «Коломийка» виконала святочну пісню фестивалю «Калино, калино».


     Гостей і учасників привітав голова Ради фестивалю Микола Ляхович.
     Потім вийшов голова Національної ради Йозо Сапун і пояснив, що у складі фестивалю відзначується і день української громади Сербії і з тої нагоди слід нагородити актівістів, які відзначилися своєю активністю у минулому році.


 Грамоти отримали: Оксана Стецюк на полі інформування, Михайло Летвенчук на полі культури і дитячий ансамбль танцю товариства ім. Іван Сенюк.
     Програма святочного концерту йшла по порядку:
     Товариство плекання української кульури «Коломийка» з Сремської Митровиці.


       - Український танець «Полька», ансабль танцю ветеранів, мистецький керівник Микола Ляхович, керівник оркестру Стефан Семянів.


       - Традиційна пісня «Там у полі нивка», група співаків джерельних пісень, мистецький керівник Петро Ляхович.


     - Український танець «Коломийка», молодіжний ансамбль танцю, мистецький керівник Стефан Семянів, керівник оркестру Стефан Семянів.

     Культурно мистецьке товариство «Калина» з Інджії.        -  українська пісня „Ой, на горі вогонь горить», мішана вокальна група, мистецький керівник Петро Закамарок.
       -  Українська пісня «Лучче було, лучче було», мистецький керівник Петро Закамарок.

     Ансамбль танцю «Дивоцвіт» інституту мистцтв Прикарпатського національного унівеситету ім. В. Стефаника, керівник Василь Шеремета, Юрій Скобаль.       - Український танець.

     Українське товариство «Козак», село Тернополє, м. Прієдор, Босня і Герцеговина,       - українські танці «Літний танець» і «Танець центральної України». Мистецький керівник Стефан Стахник.

     Ансамбль танцю «Дивоцвіт» інституту мистцтв Прикарпатського національного унівеситету ім. В. Стефаника, керівник Василь Шеремета, Юрій Скобаль.       - Український танець.

     Культурно просвітне товариство «Карпати» з Вербасу.       - українська народна пісня „Ой, післала мене мати», мішана вокальна група, мистецький керівник Надія Воротняк.       - український танець «Козачок», молодіжний ансамбль танцю, мистецький керівник Славко Микитишин, керівник оркестру Никола Чізмар.

     Ансамбль танцю «Дивоцвіт» інституту мистцтв Прикарпатського національного унівеситету ім. В. Стефаника, керівник Василь Шеремета, Юрій Скобаль.
       - український танець.

     Українське мистецьке товариство ім. Івана Франка з Вуковару, з Хорватії,       - Пісні «Ти ж мене підманула» і «Кинув кужіль» хор товариства і оркестр «Галичина», керівник Роман Матус.

     Ансамбль танцю «Дивоцвіт» інституту мистцтв Прикарпатського національного унівеситету ім. В. Стефаника, керівник Василь Шеремета, Юрій Скобаль.
       - український танець.

     Український культурний центр «Кобзар» з Нового Саду.       - Українська пісня „Зелене листя, білі каштани», мішана вокальна група, мистецький керівник Мая Дрінчіч.
       - Українська пісня «Летіла зозуля», мішана вокальна група, мистецький керівник Мая Дрінчіч.       - Український народний танець «Козачок», ансамбль танцю, мистецький керівник Іван Салонський.

     Ансамбль танцю «Дивоцвіт» інституту мистцтв Прикарпатського національного унівеситету ім. В. Стефаника, керівник Василь Шеремета, Юрій Скобаль.
       - український танець.

     Художний коликтив «Молода надія», село Сока, Румунія, мистецький керівник Василь Арделян.       Вони виконали танці «Козачок» і «Гопак».

     Ансамбль народної музики «Бревіс» Івано-Франківської обласної філхамонії, керівник Ярослав Бибик.       Вони виконали кілька пісень і композіцій.

     Культурне мистецьке товариство ім. Іван Сенюк з Кули.       - Танець «А до мене Якіб приходив», ансамбль традиційних танців, мисьецький керівник Йозо Сапун.
       
 
                         

       - українська пісня «Ой, дубе», мішана вокальна група, мистецький керівник Надія Воротняк.
       - Український танець «Ой, на Івана, ой, на Купайла», молодіжний ансамбль танцю, мистецький керівник Таня Летвенчук.     Все таки по закінченні програми продовжилося із спілкуванням. Домашні товариства товаришували у Хорватському домі а для гостей з України і поодиноких представників інших товариств влаштовано вечеру у парафіяльному залі грекокатолицької церкви Вознесення Господнього, де іще спільно заспівали.

Далі буде... 

Нема коментара:

Постави коментар