уторак, 14. јун 2016.

13 Фестиваль української культури “Калина 2016»

     12 червня 2016 року у Інджії у великому залі культурного центру у організації Національної ради української національної меншини і Культурно-мистецького товариства «Калина» з Інджії відбувся 13 Фестиваль української культури «Калина».
     Крім українських культурних товариств з Сремської Митровиці, Нового Саду, Вербасу та Кули виступили і гості з України, Польщі, Хорватії та Боснії і Герцеговини.
     Відвідувачі фестивалю мали нагоду бачити всеосяжне уявлення української культури від презентації української традиційної кухні та через концерт на якому представлені українські пісні і танці.
     Реалізацію фестивалю підтримали Міністерство культури та інформування Республіки Сербії, Секретаріат з питань культури та інформування АК Воєводини а медійські спонсори ГВУ «Рідне слово» та РТВ Воєводини.


     О п‘ятій годині того дня презентували українську народну кухню а саме ділили вариники та пампушки. 


За той час присутніх розважав Народний аматорськийжіночий вокальний ансамбль «Більчанки» з Борщіва, з України.
      О шостій годині роспочала фестивальна програма у культурному центрі. Ведучим був Филип Проник з Кули. 


Програму відкрито фсвяточною піснею фестивалю «Калино, калино» а виконала її Мішана вокальна група «Коломийка» з Сремської Митровиці.
     До присутніх звернувся Петро Закамарок – голова Фестивальної ради та голова товариства «Калина» з Інджії.


     Він запросив взяти слово голову општини Інджії Владимира Ґак


     До присутніх звернувся посол України у Сербії Олександр Александрович.


     13 Фестиваль української культури «Калина» офіційно відкрив голова Національної ради української національної меншини Йозо Сапун.
     До присутніх звернувся і Микола Будзінський - заступник голови Борщівської районної Державної Адміністрації України. Він з представниками борщівської делегації передали три короваї: послу України, голові Національної ради і голові општини Інджії.
     На концерті українських пісень співали:


     Александра Попович і Мая Дрінчіч з УКЦ «Кобзар» з Нового Саду співали «Ой, ти лілія, лілія».


     Стефан Сем‘янів з ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці співав «Києве мій».


     Ірина Семенюк зУКПТ «Україна» з Славонського Броду співала «Україна».


     Петро Закамарок зУКМТ «Калина» з Інджії співав «Мар‘янка».


     Аня Лещук з ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці співала «Стоїть гора високая».     Галина Лукіч з УКЦ «Кобзар» з Нового Саду співала «Чорні брови, карі очі».


     Стефан і Володимир Печіль з КМТ ім Іван Сенюк з Кули співали «Там під Львівським замком».


     Іван Салонскі з УКЦ «Кобзар» з Нового Саду співав «Розпрягайте хлопці коні».


     Агафія Мельник і Зора Стан з УКМТ «Калина» з Інджії співали «Козаче, козаче».
     У святковій частині концерту виступили домашні товариства:     КМТ ім. Івана Сенюка з Кули.     КПТ «Карпати» з Вербасу.     УКЦ «Кобзар» з Нового Саду.     УКМТ «Калина» з Інджії.     ТПУК «Коломийка» з Сремської Митровиці.

     З гостей виступили такі ансамблі:     Народний аматорський жіночий вокальний ансамбль «Більчанки», Борщів, Україна.     Ансамбль народних танців «Черемош», Венгожево, Польща.     Культурно-просвітне товариство українців «Карпати», Липовляни, Хорватія.    Народний аматорський ансамбль танцю «Намисто», Борщів, Україна    Культурно-мистецьке товариство «Соко», Інджія.

    Товариство плекання української культури «Коломийка» виступила з чотири точки:    Група співаків джерельних пісень відспівала пісню «Задута дорога».    Чоловіча вокальна група заспівала «Коломийки».    Мішана вокальна група заспівала пісню «Ой, чорна я си чорна».
    Молодіжний ансамбль танцю виконав хореографі. «Українська сюіта». 

Нема коментара:

Постави коментар